اخبار متفرقه

توسعه اقتصادی فولاد در صنعت

در رابطه وضعیت بازار فولاد پیشرفت اقتصادی در کشور نیازمند گسترش هر چه بیشتر تعاملات بین المللی و حضور فعالتر در بازارهای جهانی است. نظام اقتصادی هر کشور نیز مانند تمامی سیستم های باز نیازمند تبادل و ارتباط سازنده با محیط بیرون است بنابراین صادرات و واردات برای همه کشورها و در هر نظام اقتصادی امری ضروری است چرا که هیچ کشوری توان تامین تمام نیازهای خود را ندارد و هر کشوری که دارای توان صادراتی بالایی باشد از قدرت اقتصادی بالاتری نسبت به سایر کشورها برخوردار خواهد بود.

در زمینه صنعت فولاد که از صنایع مهم و تاثیرگذار بر اقتصاد کشور است. به دلیل برخورداری از مزیت های رقابتی و ظرفیت های بالقوه فراوان برای رشد و توسعه صادرات از قبیل دسترسی به ابهای ازاد منابع انرژی ارزان قیمت بهره مندی از نیروی انسانی متخصص و برخورداری از ذخایر قابل توجه مواد اولیه میتوانده به عنوان یکی از مهمترین اقلام در حوزه صادرات غیر نفتی محسوب میشود.

امروزه تولید فولاد و میزان استفاده ان نقش اساسی در اقتصاد کشورها ایفا میکند و به جهت کاربرد ان در حوزه های مختلف به یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی و صنعتی بودن کشورها بدل شده ، بنابراین در برنامه های توسعه اقتصادی کشورها توسعه صنایع فلزی از اهمیت شایان توجهی برخوردار بوده و تقاضای ان نیز در جهار رو به گسترش است افزایش روند تولید و مصرف فولاد در کشورمان پس از انقلاب از  368 هزار تن به حدودا 24 میلیون تن در سال 97 رسیده است که نشان از شکوفایی این صنعت در کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *