پرچین

تایل پرچین نوعی از مصالح ساختمانی می‌باشد که جهت زیبایی برای پوشش سقف یا محافظت از نمای ساختمان به کار میرود.

ورقه های تایل پرچین به صورت پله‌ای و با شیب‌های متفاوت در سطوح بالایی ساختمان بر روی نمای اصلی ساختمان، بالای پنجره ها, سقف ساختمان های ویلایی، پوشش آلاچیق، اتاقک های کلبه ای، سر در ورودی مجتمع ها و … نصب میگردد.

پوشش تایل پرچین ضمن زیبایی چتری است برای حفاظت و دوام بیشتر درب های ساختمان و سیستم های اتوماتیک و سپر مناسبی در مقابل برف و باران می باشد. صفحه های تایل پرچین از پیش رنگ شده است و ظاهر آن رنگ سفال را تدایی میکند و تنوع رنگ را دارند.

ورق های پرچین در سایز های

40*90
70*90
90*110
و نما و یا در اصطلاح پرده در سایز های
20*90
25*90
میباشد.

 

ورق طرح سفال فلزی پرچین با طرح منحصر به فرد و رنگ الکترواستاتیک (پودری) داراي جذابيت ويژه بوده كه با انعطاف پذيري و قابليت نصب در شيب ۱۲ تا ۹۰ درجه در زيبا سازي نماي معماري‌هاي سنتي و مدرن نفش مهمي ايفا مي كند.

مقاومت در برابر آتش:

با بکارگیری ورق های گالوانیزه، تايلهاي پرچین قادر به تحمل بيش از ۷۲۰ درجه سانتيگراد حرارت ميباشند. همچنین وزن بسیار کم تایلها باعث می گردد در آتش سوزی های داخلی بام دیرتر فرو بریزد.

كاربرد آسان:

بنا بر ويژگي هاي پرچین، اين تايلها از نظر فني به راحتي امكان تعويض سيستم پوشش فرسوده موجود و يا تبديل سقف مسطح به شيبدار را در حداقل زمان و هزينه مهيا مي‌نمايند. در دهه اخير اين حقيقت در ايمن و مقاوم سازي ساختمانهاي فرسوده، بخصوص اماكن عمومي و حساس مانند مدارس، بيمارستانها و غيره در سراسر جهان مورد استقبال و حمايت مراجع دولتي و نظامي قرار گرفته است.

بالا