ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه با بهترین قیمت

 بازرگانی نجومی با امکان ارسال انواع ورق گالوانیزه رنگی و معمولی به سراسر ایران، در خدمت صنایع کوچک و بزرگ داخلی می‌باشد. جهت اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه تماس بگیرید.

قیمت ورق گالوانیزه

به فولاد پوشیده شده با روی، ورق گالوانیزه می‌گویند که یکی از روش‌های محافظت از خوردگی گالوانیک است. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه بستگی به ضخامت آن دارد.

میزان پوشش (ضخامت روی) بر روی ورق‌ها و سایر مقاطع فولادی متفاوت می‌باشد.که در گالوانیزه بر اساس پوشش فلزی روی آن‌ها تعیین می‌گردد. می‌تواند از 100 تا 350 گرم متغییر باشد. به لحاظ ظاهری به سه دسته بدون گل،گل ریز و گل درشت تقسیم می‌شوند. تفاوت این سه دسته در شکل گیری کریستال‌ها بسته به سرعت سرد نمودن ورق و میزان روی بکار رفته در روند گالوانیزاسیون متفاوت خواهد بود.

ورق گالوانیزه چیست؟

روش‌های متفاوتی برای گالوانیزه نمودن فولاد و ورق‌های فلزی وجود دارد، از بهترین روش‌های گالوانیزه نمودن ورق‌های آهنی، غوطه ور نمودن ورق آهنی در حوضچه مذاب است. گالوانیزه گرم باعث ایجاد لایه ای از روی بر سطح فولاد می‌گردد که سطح را به‌طور کامل پوشانده و آن را در برابر خورندگی محیط محافظت می‌نماید. همچنین این لایه مقاومت به سایش مناسبی را از خود نشان می‌دهد.


آشنایی بیشتر با فرایند تولید ورق گالوانیزه.

در حلبی، بر روی آهن، پوشش قلع بکار رفته است و عمل معکوس آهن گالوانیزه انجام می‌شود. چون آهن فلزی فعالتر از قلع است و پتانسیل احیاء قلع بیشتر از آهن است و به عنوان کاتد در حلبی به کار می‌رود و آهن آند می‌شود. البته در صورتی که پوشش قلع بشکند، خوردگی آهن در زیر این پوشش پیش می‌رود.

فولاد گالوانیزه

خوردگی یا زنگ زدن آهن فقط در حضور اکسیژن و آب صورت می‌گیرد. در جایی بر سطح جسم آهنی، اکسایش آهن انجام می‌شود و آند را تشکیل می‌دهد و در جایی دیگر سطح آن جسم که (O2(g و H2O وجود دارد، کاهش انجام می‌شود و کاتد را تشکیل می‌دهد و در نتیجه این عمل، ایجاد یک سلول ولتایی یا پیل ولتایی یا الکتروشیمیایی بسیار کوچک است. الکترون‌های تولید شده در ناحیه آندی در میان آهن بسوی ناحیه کاتدی حرکت می‌کند.

بازرگانی نجومی از مشخصه‌های گالوانیزه موارد زیر را نام می‌برد:

 • یک پوشش گالوانیزه می‌تواند بیشتر از ۷۰ سال بدون تعمیر و نگه‌داری دوام بیاورد.
 • روی تنها ماده‌ای است که همچین قابلیتی را به فلز زیرین می‌دهد.
 • فولاد گالوانیزه جایگزین مناسبی برای فولاد ضدزنگ است.
 • اگر پوشش روی خراشیده شده و آسیب ببیند، همچنان از فولاد زیرین محافظت شده و زنگ نمی‌زند.

بازرگانی نجومی فروش ورق گالوانیزه را در مشهد و سراسر کشور به صورت تک و عمده عهده دار می‌باشد. همچنین ورق گالوانیزه بصورت ساده و رنگی و بصورت رول/کویل یا شیت مورد عرضه می‌باشد.

معرفی کارخانه های داخلی تولید کننده ورق گالوانیزه

 1. شرکت فولاد مبارکه اصفهان
 2. شرکت صنایع هفت الماس
 3. شرکت ورق خودرو شهرکرد
 4. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
 5. شرکت صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال

کاربرد ورق گالوانیزه:

 

 • سیلوهای گالوانیزه: سیلوها انبارهایی برای ذخیره مواد غذایی انسان و دام می‌باشد که در دو نوع بتنی و فلزی ساخته می‌شوند. سیلوهای فلزی از ورق گالوانیزه فرم دار تولید می‌شوند.
 • کانال‌های هدایت هوا: انواع دستگاه‌های تهویه مطبوع مانند هواساز، کولر آبی، کولر گازی، فن کوئل، ایرواشر، دودکش موتورخانه‌ها، دودکش و لوله بخاری و شومینه منازل و … استفاده می‌شود.
 • پروژه‌های ساختمانی: ساخت و سازهای تجاری در بخش های مختلف از ورق گالوانیزه استفاده می‌شود.
 • ورق گالوانیزه در مصارف صنعتی
 • حمل و نقل: تجهیزات کارگاه و ایستگاه‌های مسافربری و باربری استفاده می‌گردد.
 • لوله کشی
 • طناب سیمی (سیم بکسل)
 • تجهیزات زمین بازی
 • گاردریل گالوانیزه

ورق گالوانیزه به دو صورت کلی رول فرم و فابریک در کارخانه تولید می‌شود. ورق‌های رول فرم گالوانیزه با ضخامت های ۱۸ صدم میلی متر تا ۶ میلی متر و با دو عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر تولید می‌شوند. ورق‌های فابریک گالوانیزه هم به دو صورت فابریک ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلی‌متر و فابریک ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی‌متر تولید می‌شوند.

جهت اطلاع از قیمت اهن الات با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

وزن ورق گالوانیزه به ابعاد و ضخامت آن بستگی دارد. بطور کلی برای محاسبه وزن ورق آلات کافی است طول آن ها (متر) را در عرض (میلیمتر) و ضخامت (میلیمتر) و سپس در عدد ۷٫۸۶ ضرب کرده و حاصل را بر ۱۰۰۰ تقسیم نمایید تا وزن ورق بر حسب کیلوگرم به دست آید.

برای سهولت در محاسبه وزن ورق آلات، می توانید از جداول وزنی استفاده نمایید.

ورق گالوانیزه فروخته شده توسط بازرگانی نجومی بهترین نوع تولید داخل و ساخت سمنان است.

بله.

مشتریان محترم می توانند پس از ثبت نهایی سفارش، محموله خود را در محل مورد نظرشان و توسط باربری های معتبر تحویل بگیرند. شایان ذکر است که ورق آلات هم بصورت شیت و هم بصورت رول، به تمام ایران ارسال می شوند.