ورق پانچ

انواع ورق‌های پانچ یا مشبک

ورق پانچ همان ورق معمولی است که سوراخ شده می باشد. یا به صورت شبکه (مشبک) دیده می شود.
ورق پانچ

پانچ، قابلیتی است که بر روی فلزات، فرم‌های مختلف، حکاکی و مارک زنی انجام داده می‌شود. پانچ ورق عملیات تحت فشار است که توسط دستگاه پرس به فلز نیرو وارد می‌شود و با برش دادن قطعه، سوراخی ایجاد می‌شود. پس از عبور از قطعه و سوراخ کردن آن، به یک حفره جدیده در زیر قطعه وارد می‌شود. با توجه به نوع و جنس قطعه‌ای که پانچ می‌شود، بازیافت می‌شوند و دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرند یا به طور کلی دور ریخته می‌شوند.

نکته مهم در مورد ورق‌ای پانچ (مشبک) بعد از ضخامت و طول و عرض ورق چشمه ورق‌ پانچ (مشبک) یا همان اندازه سوراخ هاست؛ چشمه ورق پانچ غالباً با واحد میلی متر بیان می شود و به مضرب قطر دایره سوراخ اطلاق می گردد.

همچنین پانچ ورق، روی تمامی نوع ورق ها صورت میگیرد. ازجمله: آلومینیوم، استیل، سیاه، روغنی و…

بازرگانی نجومی فروش ورق پانچ/مشبک در مشهد و سراسر کشور. انواع ورق ها با جنس متفاوت در ابعاد و ضخامت و چشمه های مختلف عهده دار می‌باشد.

کاربردها

  • معماری: ورق مشبک فلزی در معماری در ساخت سقف و سایه بان، پوشش ستون ها، حفاظ کشی، مصارف دکوراتیو و … به کار می‌رود.
  • صنایع غذایی و نوشیدنی: ساخت محفظه کندوهای زنبور داری، ساخت ماشین الات خشک کن حبوبات و میوه ها، ساخت ماشین الات سورت و دانه بندی حبوبات، قالب بندی پنیر، صفحه های مشبک بو دادن دانه های قهوه، صنایع پرورش ماهی و آبزیان و …
  • صنایع شیمیایی و تولید انرژی: ساخت فیلتر ها، سانترفیوژها، سبدهای خشک کن، صفحات جدا کننده باتری، صفحات شست و شوی زغال سنگ، خالص کننده گاز و … اشاره کرد.
  • صنایع خودروسازی: ساخت قطعاتی مثل فیلتر هوا، فیلتر روغن، گریل‌های رادیاتور، شبکه تهویه، موتور تهویه تراکتور و … کاربرد دارند.
  • عمران و شهرسازی: ساخت حفاظ برای اماکن ورزشی، دیواره ایستگاه اتوبوس، سطل زباله و مبلمان شهری، دکل های مخابراتی و ساخت حفاظ برای نیروگاه های تامین انرژی استفاده می شود.

انواع ورق پانچ مشبک و سوراخدار با بهترین قیمت در بازرگانی نجومی در مشهد عرضه می گردد.