ورق شادولاین
ورق شادولاین از جمله زیباترین طرح های موج دار ورق شیروانی می‌باشد.

طرح شادولاین طرحی کلاسیک شبیه به ذوزنقه است که در ابتدا بیشتر بر روی ساندویچ پنل اجرا می‌شد ولی با افزایش تقاضا برای این طرح استفاده از آن روز به روز گسترش یافته و بر روی سقف‌های مختلف اجرا گردید.

ورق شادولاین طرح سفال

مراحل اجرای سقف عرشه فولادی عبارتند از:

پس از طراحی سقف و مشخص شدن فواصل تیرهای فرعی، نقشه‌های خرید جهت جایگزاری صفحات بر روی دهانه‌های مختلف تهیه و دستور تولید به کارخانه داده می‌شود. در این مرحله ورق‌های کامپوزیت پس از انتقال به کارگاه و دپو در یک فضای مناسب، توسط نیروی انسانی با کمک یک بالابر به ترازهای مختلف طبقات منتقل می‌شود.

جاگذاری عرشه های فولادی: ورق‌های فولادی گالوانیزه ذورنقه‌ای شکل شامل گیره های نر و مادگی هستند که به راحتی توسط نیروی انسانی نیمه ماهر در یکدیگر چفت می‌شوند.
نصب میلگرد و گل میخ: در محلی که عرشه‌های فولادی بر روی تیرها قرار گرفته‌اند ،برای اتصال این دو، از گل میخ استفاده می‌شود و این عمل باعث کاهش وزن تیرهای فولادی مصرفی می‌شود.
بتن ریزی: در اخرین مرحله و پس از سپری کردن مراحل فوق عملیات بتن ریزی انجام می‌شود. ضخامت کم دال و یکنواختی سطح صفحات موجب خروج سریع هوا و ساده تر شدن عمل می‌شود.

مزایای ورق شادولاین

1- هزینه کمتر در تولید: گالوانیزاسیون از مقرون به صرفه ترین روش‌های تولید است.
2- هزینه کم تعمیر و نگهداری: هزینه رسیدگی بسیار کم و ناچیز است.
3- دوام طولانی: تخمین ماندگاری به مدت حدود 20 تا 30 سال است.
4- استاندارد تولید: رعایت مشخصه های ملی و جهانی در تولید ورق شادولاین
5- ماندگاری پوشش: لایه گالوانیزه و لایه رنگ ورق شادولاین در برابر سایش، خوردگی و صدمات فیزیکی مقاوم است.
6- تقویت فلز پایه: چون پوشش گالوانیزه در فلز پایه نفوذ کرده اگر بخشی از پوشش از بین برود فولاد همچنان در برابر زنگ و خوردگی مقاوم است.
7- هزینه کم در نصب: چون نیاز به استفاده از دیگر مصالح در ساخت را کاهش می دهد.

بازرگانی نجومی در مشهد عرضه کننده انواع ورق شادولین در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف است.