ورق روغنی

فروش ورق روغنی

خرید ورق‌ روغنی با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت به همراه ارسال به سراسر ایران را از بازرگانی نجومی بخواهید.

جهت اطلاع از لیست قیمت ها باما تماس بگیرید.

ورق روغنی

ورق روغنی در واقع اصطلاح عامیانه ورق هایی است که با تکنولوژی نورد سرد تولید می شوند. در این فرآیند ورق های با ضخامت بالا توسط نورد به ضخامت های پایین تر تبدیل می شوند. در این فرآیند به علت استفاده از نورد سرد کیفیت ظاهری ورق های نورد شده بسیار عالی می باشد، ازین رو از این نوع ورق ها بیشتر در کاربردهایی که ورق ظاهر جسم را تشکیل می دهد استفاده می شود. ورق های روغنی بسته به نوع آلیاژ و همچنین عملیات حرارتی صورت گرفته بر روی آن‌ها به چند دسته کلی تقسیم می شوند:

  • ورق های معمولی (مانند ST12)
  • ورق های نیمه کشش (مانند ST13)
  • ورق های فوق کشش (مانند ST14)

 

ورق های روغنی به طور کلی و استاندارد از ضخامت ۳۰ صدم میلی متر الی ۳ میلی متر تولید می شوند و دارای دو عرض استاندارد ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر هستند. ورق های روغنی که در بازار ایران پرکاربرد ترند را شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، شرکت هفت الماس، و شرکت فولاد غرب تولید می نمایند. و در مورد ورق های روغنی خارجی نیز معمولا ورق‌های روس و قزاق پرکاربرد و همچنین در بازار موجود هستند.

مزایا ورق‌های روغنی

یکی از ویژگی های مهم این ورق انعطاف پذیری می‌باشد که بسیار مورد توجه تولیدگنندگان/خودروسازان و… قرارگرفته است. به همین دلیل امروزه خرید و فروش این محصول بسیار رایج وزیاد است. تنوع و اندازه‌های متفاوت این ورق آن را پرفروش ترین محصول در مقاطع اوراق فولادی کرده است.

کاربرد ورق های روغنی:

ورق‌های روغنی دارای کاربردهای فراوانی در صنعت می‌باشند. به عنوان مثال فوق کشش برای تولید فیلتر و بدنه اتومبیل کاربرد دارد. از ورق‌روغنی EK2 برای اجاق گازهایی که صفحه فلزی لعاب گیر دارند و از نوع QSTE ضد سایش برای قطعات زیرین اتومبیل استفاده می‌شود. برای تولید اگزوز نیز از ورق‌های روغنی با ویژگی ضد خورندگی و زنگ زدگی استفاده می‌شود.

از مهمترین کاربردها می‌توان به استفاده در صنایع لوازم خانگی، صنعت خودرو، رادیاتور سازی، ساخت بشکه و مخزن فلزی اشاره کرد.

ورق‌روغنی در مشهد در گریدهای متفاوت و ابعاد مختلف توسط بازرگانی نجومی به صورت تک و عمده در سراسر استان و کشور مورد عرضه قرار می‌گیرد. جهت اطلاع از به روزترین قیمت ورق روغنی تماس بگیرید.