اخبار شرکت

ورق آلومینیوم و مصارف آن

ورق آلومینیوم

ورق آلومینیومی  به عنوان بهترین فلز توسط متخصصان صنعت تولید انتخاب شده است و به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت بالا و خواص کم چگالی و همچنین غیر سمی بودن برای هر کاربردی که شامل بسته بندی مواد غذایی است، ایده آل است همچنین کاربرد آلومینیوم در صنعت  نیز بسیار محبوب است زیرا سبک، مقاوم دربرابر خوردگی، با دوام ،رسانا، بی بو و انعطاف‌پذیر است.

مصارف ورق آلومینیوم

به دلیل غیرسمی بودن، آلومینیوم برای غذاهای بسته بندی شده عالی است. آلومینیوم برای بسته بندی مواد غذایی، داروها و نوشیدنی ها استفاده می شود و بر طعم غذا تأثیر نمی گذارد. همچنین باعث افزایش ماندگاری مواد غذایی می‌شود. از آلومینیوم برای ساخت سینی، فویل، ظروف آشپزی، ظروف، یخچال و توستر استفاده می‌شود.

ورق آلومینیوم دربسیاری از دستگاه های الکترونیکی استفاده می‌شود، شامل تلفن های هوشمند،لپتاپ و تلویزیون. دوام بیشتر دستگاه‌های موبایل به دلیل آلومینیوم است، زیرا از پلاستیک سخت‌تر و از فولاد سبک‌تر است. این فلز یک رسانای عالی گرما است که از گرم شدن بیش از حد دستگاه های الکترونیکی جلوگیری می‌کند.

آلومینیوم در صنعت حمل و نقل نیز کاربرد دارد. استفاده از این فلز در قزارها باعث افزایش بازده سوخت می شود و میزان انتشار کربن را کاهش می‌دهد.

صنعت هواپیمایی از آلومینیوم برای ساخت قطعات هواپیما و ابزار ناوبری استفاده می‌کند. ورق آلومینیوم همچنین به عنوان “فلز بالدار” شناخته می‌شود، زیرا برای ساخت هواپیما ایده آل است. همچنین توسط ناسا بر روی سفینه های فضایی به دلیل سبک بودن و مقاومت در برابرفشار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد ورق آلومینیوم در صنعت خودرو به دلیل سبکی باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود. در حالی که صنعت خودرو هنوز بسیار به فولاد متكی است تلاش برای افزایش بازده سوخت و منجر به استفاده بسیار گسترده تر از آلومینیوم شده است.

ورق آلومینیوم از مس سبک‌تر و انعطاف پذیر است و به راحتی می‌تواند به سیم تبدیل شود. این فلز در تولید شیشه هم استفاده می‌شود. ساختمان‌های ساخته شده با آلومینیوم به دلیل مقاومت این فلز در برابر خوردگی در واقع تعمیر و نگهداری نمی‌شوند. این فلز همچنین از نظر حرارتی کارآمد است و خانه ها را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه می‌دارد.

موارد مختلف کاربرد صنعت ساختمان سازی

این فلز به دلیل ویژگی‌های مثبت زیادی که دارد در بسیاری از موارد ساختمان‌سازی از آن استفاده شده که در اینجا چند نمونه از آن ها را بیان میکنیم.

ساخت درب و پنجره های آلومینیومی به دلیل محکم بودن این فلز و استحکام بالا و عایق بودن در برابر گرما و سرما
ساخت سقف های داخلی و خارجی ساختمان و پوشش دهی سقف ها
ساخت درب، سایه بان، ویترین مغازه ها و …
ساخت تجهیزات معماری
ساخت نما برای ساختمان های بزرگ

همچنین از مزایای مصارف ورق آلومینیوم در ساختمان سازی میتوان به مقاومت در برابر آتش اشاره کرد. هنگامی که ساختمانی دچار آتش‌سوزی شود قسمت‌هایی که از این فلز استفاده شده سالم باقی می‌ماند و دچار حریق نمیشود. استفاده این فلز در ساختمان‌ها میتواند خطرات ناشی از زلزله را کاهش دهد، زیرا استفاده از آلومینیوم می‌تواند فشار وارده به پی ساختمان را کمتر کند.

همچنین مجموعه ما (بازرگانی نجومی) درمشهد درتلاش است تا انواع مقاطع آلومینیومی را بابهترین کیفیت/برند بصورت جزیی و کلی درسراسر استان خراسان رضوی و سایر استان‌ها پخش نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *