اخبار شرکت

نکات مهم در خرید تیرآهن

خرید تیرآهن

در دنیایی که زندگی می‌کنیم، سرعت در پیشرفت صنعت و تکنولوژی بسیار زیاد است. در این میان، ساخت محصولات متنوع از مواد اولیه معدنی و غیر معدنی حکم کیمیاگری را دارد. یکی از این مواد آهن است. در حوزه صنعت به جرات می­توان گفت که محصولی پرکاربردتر از آهن وجود ندارد. صنایع موشکی، ساختمان سازی، خودرو و قطعه سازی تنها نمونه‌هایی از کاربری آهن در صنعت است که این محصول همواره در آن‌ها نقشی کلیدی ایفا می‌کند. در این مطلب با شما هستیم تا برای شما به عنوان یک ارائه دهنده در سطح خرد و کلان در بحث ساختمان سازی نکاتی را بیان کنیم. نکاتی که در خرید تیرآهن نه تنها حائز اهمیت می‌باشند، بلکه اگر نادیده گرفته شود تبعات و خساراتی جبران ناپذیر را به دنبال خواهد داشت.

برای دریافت راهنمایی و استعلام قیمت به روز آهن، با ورود به وب سایت بازرگانی نجومی از متخصصین و کارشناسان فروش این مجموعه یاری بگیرید.

خرید تیرآهن

اهمیت بررسی و شناخت آهن

اگر شما در نقش مجری یک پروژه ساختمانی تصمیم گیرنده باشید، خواهید دانست که اهمیت انتخاب درست آهن در کیفیت، قیمت و زوایای مختلف اجرای طرح تا چه حد تاثیرگذار است. قبل از تمامی این نکات شما با شناخت درست از محصول و بررسی انواع آن، قدمی بزرگ در رسیدن به یک انتخاب صحیح را برخواهید داشت.

تیرآهن چیست؟

تیرآهن یک مقطع فولادی است که در رده‌های مختلف، با ویژگی‌های متفاوت تولید می‌شود. تیرآهن از دو قسمت جان و بال تشکیل شده است. قسمت اصلی و میانی تیر را جان و دو لبه‌ قائم بر جان را باله‌ تیرآهن گویند. یکی از مهمترین وظایف تیرآهن در ساختمان سازی، تحمل و دریافت فشار و حمل آن است. با وجود اینکه تولید ساختمان با بتن دارای مزایایی است. اما همچنان ساختمان‌های اسکلت فلزی از نظر مجریان و مهندسان پروژه از محبوبیت و مقبولیت بالایی برخوردار است. همانطور که گفته شد، اگر در انتخاب نوع آهن مورد نیاز برای ساخت دقت لازم به کار گرفته نشود، کار نتیجتا با انتظارات شما همخوانی نخواهد داشت.

خرید تیرآهن

انواع تیرآهن

تیرآهن­‌ها با توجه به شکل ظاهری و ویژگی‌های متفاوتی که دارند، در چندین دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. این تقسیم‌بندی اگر بر اساس استانداردهای متفاوت به ‌کار رفته در روش ساخت تیرآهن باشد، در 4 دسته اصلی IPE, INP, IPB و CPE  قرار می­گیرد.

تیرآهن IPE که به عنوان تیرآهن معمولی در بازار شناخته می­شود. روش ساخت این نوع از تیرآهن طبق استاندارد اروپا بوده، سطح مقطع آن تقریبا خطی است و با نماد l نمایش داده می‌شود.

تیرآهن INP که مطابق استانداردهای چین و روسیه بوده و تنها تفاوت آن از نظر ویژگی با نوع IPE، در تغییر ضخامت بال‌هاست. این ضخامت با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کم می‌شود.

تیرآهن بال پهن یا هاش با نام اختصاری IPB شناخته می­‌شود. در این نوع، جان و بال یک اندازه بوده و دارای سطح مقطعی مانند حرف انگلیسی H است. این نوع از تیرآهن خود دارای زیر مجموعه‌های مختلف است.

تیرآهن لانه زنبوری، یا همان CPE   که از برش طولی یک تیرآهن معمولی و ایجاد طرح زیگزاک و نهایتا جوش آن دو قطعه به وجود می­‌آید. ضروری است در توضیح این نوع از تیرآهن بیان شود که انتخاب آن در ساخت سازه چه دلیلی دارد؟ تیرآهن لانه زنبوری به سبب وزن کمتری که حفره­‌ها ایجاد می­‌کنند و تحمل در مقابل نیروی واردی کششی و خمشی، در مقایسه با تیرآهن معمولی هم اندازه خود، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایز تیرآهن

همانطور که گفته شد، به قسمت میانی تیرآهن جان می­گویند. سایز تیرآهن براساس فاصله­ میان دو لبه یا همان جان تیرآهن تعیین می‌­شود. به طور مثال تیرآهن 8، جانی برابر با 8 سانتی­متر دارد. تیرآهن‌­های مختلفی از عدد 8 تا 60 بسته به کاربری و نیاز مشتری در بازار عرضه می­‌شود. در کاربری­‌های مختلف مانند ستون، خرپا یا اسکلت، سایزهای متفاوتی از تیرآهن استفاده می­‌شود. همین امر سبب تولید متنوع در تیرآهن شده است. طول هر شاخه معمولا 12 متر است. تیرآهن­‌های با جان بیشتر، طولی بلندتر داشته و در سازه‌­های طویل به کار می‌روند.

دیگر نکات مهم در خرید تیرآهن

خرید تیرآهن

اگر به عنوان یک خریدار بخواهیم به موضوع خرید تیرآهن نگاه کنیم، می‌توان گفت که همیشه برای یک خریدار کیفیت، قیمت و هزینه حمل کالا اهمیت دارد. برای خرید آهن باید امکانی وجود داشته باشد تا شما بتوانید به مقایسه­ این سه فاکتور تیرآهن­ که توسط کارخانه­‌های مختلف تولید می­‌شود، بپردازید. این کار اگر توسط یک سایت و به صورت آنلاین انجام گیرد، می­تواند تا حد زیادی از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری کند.

کاربرد جدول اشتال در تعیین کیفیت تیرآهن

در تعریف میزان کیفیت تیرآهن موجود در بازار، می­توان با مقایسه­ جدول وزنی تیرآهن که توسط کارخانه تولیدکننده تهیه می‌­شود، با جدول اشتال استاندارد، کیفیت تیرآهن خریداری را مقایسه نمود. هر چقدر این مقادیر به عدد جدول نزدیکتر باشد، تیرآهن بهتر و با کیفیت‌­تر است. تعیین وزن تیرآهن نیز توسط همین جدول انجام می‌­پذیرد. این یکی از مهم­ترین نکاتی است که شما را از سلامت برند خریداری و اصالت آن مطمئن می‌سازد. همچنین وزن و تعداد شاخه موجود در بار تیرآهن، توسط فروشنده هنگام خروج بار اندازه‌­گیری شده و مشخص است. شما نیز می‌توانید با اندازه‌­گیری وزن بار بندیل و تقسیم آن بر تعداد شاخه موجود در هر بندیل وزن یک تیرآهن را به دست آورده و به مقایسه کیفیت بپردازید.

جدولی دیگر، شامل اعدادی که نشان‌دهنده میزان تحمل بار تیرآهن در استانداردهای ساخت می‌باشد، موجود است. مقایسه این دو مورد با بررسی چشمی تیرها که از نظر ظاهری هر چقدر صاف و هموارتر باشند، از کیفیت بالاتری برخوردارند، در بررسی و انتخاب محصول مورد نیازتان به شما کمک شایانی خواهد کرد.

کارخانه­‌های مختلف تولید تیرآهن

نکات مهم در خرید تیرآهن

کارخانه‌های مختلف با توجه به توان تولیدی که دارند، تیرآهن­‌هایی با کیفیت و حجم­‌هایی متفاوت تولید می‌کنند. در این میان، کارخانه مجتمع ذوب آهن اصفهان بیشترین حجم و کیفیت تولید را داراست. از دیگر کارخانه‌های تولید تیراهن مهم می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • کارخانه ذوب آهن اصفهان
  • کارخانه ظفر بناب
  • کارخانه فایکو
  • مجتمع احرامیان یزد
  • مجتمع جهان فولاد غرب
  • کارخانه آریان فولاد
  • کارخانه ناب تبریز

لازم به ذکر است که یکی از مواردی که در حمل و نقل سبب کاهش هزینه­‌ها می­‌شود. نزدیکی محل تهیه­ و تولید محصول موردنظر به پروژه است.

بررسی وضعیت قیمت و خرید تیرآهن در بازرگانی نجومی

اگر بخواهیم در ساخت­‌وساز ساختمان یک معیار اصلی برای برآورد هزینه را بررسی کنیم، تیرآهن جزء اولویت‌ها به حساب می­آید. بنابراین با رصد و مقایسه آن از طریق سایت‌های مختلف به راحتی می‌توانید به این مهم دسترسی داشته باشید. همچنین وضعیت و نوسانات قیمت تیرآهن را از طریق بورس کالا می­‌توانید بررسی کنید.

این موضوع را نیز باید یادآور شد که پیشرفت در بخش تکنولوژی سبب شده که امروزه سایت‌هایی برای خرید آهن خدماتی را تحت وب ارائه دهند. این رویه، خبر از یک دسترسی خوب و به ‌صرفه را در بازار عرضه و خرید تیرآهن به شما می‌دهد. ما با ارائه این مطلب از بازرگانی نجومی سعی در این داشتیم تا نکات مهمی که باید قبل از خرید تیرآهن بررسی کنید را یادآور شویم. شما می­توانید با تماس و کسب اطلاعات بیشتر از همکاران ما در واحد فروش، با اطمینان کامل از صحت مشخصات تیرآهن ارسالی، سفارش خود را ثبت کنید.

شرکت بازرگانی نجومی، با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه تولید و فروش انواع تیرآهن، توانسته جایگاه معتبر و شناخته‌شده‌ای را در میان رقبایش به دست بیاورد. لذا برای استعلام قیمت به روز تیرآهن با جستجوی عبارت خرید تیرآهن، سری به وب سایت این مجموعه بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *