اخبار شرکت

مزایای تایل پرچین

مزایای ورق پرچین

امروز در این مقاله به بررسی مزایای پرچین می پردازیم. در قدم اول جنس تایل پرچین چیست؟ نوع جنس به کار رفته تایل پرچین از ورق فولاد مبارکه اصفهان می‌باشد و در 3 نوع ضخامت 4/0، 5/0، 6/0 میلیمتر تولید می‌شود. با وزن بسیار کمی که دارد باعث می‌شود که حمل‌و‌نقل و نصب آن برای کلیه سقف شیبدار راحت باشد. بسیار مقاوم در برابر زلزله و باد و طوفان‌های شدید می‌باشد و تایل پرچین در برابر باران های شدید و تگرگ و برف سنگین بسیار مقاوم می‌باشد.

گزینه مناسبی از نظر انعطاف پذیری بالا و اتصال در زاویه های انتهای کار اجرا شده برای انواع سقف‌های شیبدار و طرح دار دانست. با پرس خوردن 90درجه روی انتهای تایل پرچین باعث میشود با کمترین شیب بندی کار اجرایی از نظر آب بندی و عدم نیاز به عایق رطوبتی و سبک بودن آن برای کلیه سقف های شیبدار، آلاچیق، سردرب، پیشانی اجرا کرد. ثابت ماندن رنگ آن در برابر تابش نور خورشید و ثابت ماندن شکل ظاهری اجرا شده در مدت زمان طولانی دانست.

مشخصات فنی تایل پرچین:

طول : 1متر
عرض : 460 میلیمتر
تعداد پرچین در هر متر مربع :3عدد
وزن هر یک عدد پرچین : 4/2 کیلوگرم
وزن استفاده شده در هر متر مربع : 20/7 کیلوگرم
پوشش هریک عدد پرچین در هر متر مربع :0/34مترمربع
رنگ بندی : قهوه ای سوخته ، شکلاتی ، نارنجی ، قرمز ، سفالی و…

زیرسازی تایل پرچین:

چوب یا پروفیل 30 در 50 میلیمتر از پایین کار اجرا شده سقف به طول شیب به فاصله 80 الی 130 سانتیمتر به صورت عمود اجرا می‌شود و چوب 30 در 40 یا پروفیل 20 در 20 یا 30 در 30 میلی متر به فاصله 37 سانتیمتر به صورت افقی بر روی سقف اجرا می‌شود.

مزایای پرچین :

مقاومت ورق تایل در برابر زلزله:

ورق طرح سفال پرچین در هنگام وقوع زلزله، وزن سنگین سقف و اتصالات به کار رفته در آن اغلب منجر به آسیب، آسیب دیدگی و حتی مرگ می‌شود. استفاده از ورق های کاشی ویلانما به دلیل وزن کم و همچنین استحکام و دوام بالا، خطر زلزله را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

مقاومت پرچین در برابر آتش سوزی:

روش قرار دادن کاشی‌های ورق روی سقف باعث می‌شود که این محصول در برابر آتش خارجی بسیار مقاوم باشد و از نفوذ آتش در داخل جلوگیری می‌کند. ورق کاشی نیز وزن کمتری دارد و در اثر آتش سوزی روی سقف تخریب می‌شود. این پوشش تا 720 درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند.

مقاومت ورق تایل در برابر تگرگ،‌ طوفان و گرد باد:

آزمایشات روی ورقهای کاشی نشان می‌دهد که این محصول در برابر شاخه مقاوم است. علاوه بر این، روش نصب این محصول با سایر محصولاتی که برای پوشش سطح شیب دار استفاده می‌شود، متفاوت است. نوع همپوشانی صفحات کاشی و استفاده از لوازم جانبی برای پوشاندن گوشه‌ها باعث طوفان شدید در سرعت‌های بالا (200 کیلومتر در ساعت) می‌شود، همچنین باران و برف که به این سقف‌ها نفوذ نمی‌کند، آن‌ها را از بین نمی‌برد و به آن‌ها آسیب نمی‌رساند.

 

نصب پرچین:

همانطور که قبلاً اشاره شد برای پوشش هر متر مربع از سقف به سه عدد تایل یک پله نیاز است.

ورق پرچین یک پله ابعادی متناظربا 100*45 سانتی متر قبل از پرس و 100*42 سانتی متر بعد از پرس دارد.

ورق پرچین دو پله ابعادی متناظربا 100*90 سانتی متر قبل از پرس و 100*80 سانتی متر بعد از پرس دارد.

ورق پرچین سه پله ابعادی متناظربا 100*135 سانتی متر قبل از پرس و 100*117 سانتی متر بعد از پرس دارد.

فاصله تیر ریزی عرضی 98 سانت و تیر ریزی طولی برای یک پله 39 سانت، دوپله 77 سانت و سه پله 115 سانت می‌باشد.

این نوع محصول به دلیل نصب آجری از زیبایی بسیار زیبایی به ساختمان می‌بخشد. ورق پرچین شبیه به برگه دکرا وارداتی است، بنابراین ظاهر خاص و قیمت مناسب آن را بسیار محبوب کرده است. زیرساختی از مواد پرچین با پروفیل و یک درخت قابل اجرا است که یکی از مزایای مهم آن است. از پشم شیشه یا پشم سنگ نیز می‌توان برای جداسازی مواد آن استفاده کرد.

 

عرضه انواع ورق آلات در ابعاد و اندازه های دلخواه در بازرگانی نجومی. جهت اطلاع از قیمت روز تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *