اخبار شرکت

محاسبه وزن ورق گالوانیزه

وزن ورق گالوانیزه

به دلیل محاسبه‌ قیمت ورق گالوانیزه بر اساس وزن، بهترین کار برای خریدی مطمئن، محاسبه وزن ورق بر اساس پارامترهای در دسترس می باشد. با استفاده از پارامترهایی از جمله طول، عرض و ضخامت می توان به راحتی وزن ورق گالوانیزه را محاسبه نمود. معمولا ورق‌ گالوانیزه با ضخامت‌ بین 0.18 تا ۶ و عرض‌ ۱0۰۰ تا ۱۲۵0 میلیمتر تولید و به بازار مصرف عرضه می شود. ورق گالوانیزه از نظر شکل ظاهری در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد که به شرح زیر است:

وزن ورق گالوانیزه کرکره‌ای: محاسبه وزن این نوع از ورق گالوانیزه مشابه ورق گالوانیزه معمولی است و چگالی آن ها نیز مشابه هم می باشد. قیمت این نوع از ورق به دلیل انجام عملیات خم‌کاری بر روی ورق معمولی کمی بالاتر می باشد.

 

ورق گالوانیزه ذوزنقه‌ای: وزن این نوع از ورق مانند ورق گالوانیزه مسطح محاسبه می شود. این ورق‌ها همان ورق مسطح گالوانیزه می‌باشند که طی عملیات خم کاری به صورت مستطیل یا مربع، شکل گرفته اند. این ورق ها دارای عرضی ثابت هستند اما در طول متفاوتی عرضه شده اند.

 

با توجه به ماهیت ورق گالوانیزه که از ورق آهنی با پوششی از جنس روی می باشد. با در نظر گرفتن فاصله اندک بین چگالی آهن(۷.۸۶) و روی(۷.۱۴)، در محاسبه وزن ورق گالوانیزه می توان از این اختلاف ناچیز در محاسبات صرف نظر نمود و بر اساس چگالی آهن وزن را محاسبه کرد. با این حساب با استفاده از فرمول زیر می توان وزن گالوانیزه را به راحتی بدست آورد:

وزن ورق گالوانیزه بر حسب گرم = طول ورق بر حسب میلیمتر * عرض ورق بر حسب میلیمتر * ضخامت ورق بر حسب میلیمتر * چگالی ورق بر حسب گرم بر سانتی‌متر مکعب

برخی از نرم افزار ها و سایت ها نیز امکان محاسبه آنلاین را فراهم نموده اند تا افراد بتوانند در زمان نیاز به راحتی از این امکان برای اهداف خود بهرمند گردند.

وزن ورق ذوزنقه:

وزن ورق‌گالوانیزه ذوزنقه‌ای مانند ورق‌های گالوانیزه محاسبه می‌شود. ورق‌های گالوانیزه ذوزنقه ای شکل خاصی از ورق‌های گالوانیزه هستند که به شکل مربع یا مستطیل خم می‌کنند. این ورق‌ها عرض ثابتی دارند ولی از نظر طولی می‌توانند متغییر باشند. به دو صورت ساده و رنگی در بازار موجود هستند.

وزن کرکره:

محاسبه وزن ورق‌گالوانیزه کرکره ای کاملاً مشابه ورق‌گالوانیزه معمولی است و چگالی یکسانی نیز دارند. اما منطقی است که قیمت آن نسبت به قیمت ورق گالوانیزه. معمولی گران‌تر باشد زیرا هزینه عملیات خم‌کاری ورق به آن اضافه می‌شود.

 

 جدول وزن ورق گالوانیزه

جهت مشاهده جداول وزنی کلیک کنید.

بازرگانی نجومی عرضه کننده انواع ورق گالوانیزه و ورق الات در مشهد و تهران می باشد. ارسال تمامی ورق الات و آهن الات به سراسر کشور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *