سقف متال دک

یکی از فاکتورهای صنعتی سازی، سرعت بالای اجرا و حذف متریال و روش های سنتی وقت گیر و پرهزینه می‌باشد. یکی از بخش های ساختمان که تاثیر فوق العاده ای در سرعت ساخت دارد، سقف می باشد. اگر در اجرای سقف از روش های نوین استفاده شود، پروژه در دوره زمان کوتاه و بسیار مناسبی اجرا می شود. سقف کامپوزیت عرشه فولادی(متال دك) یکی از روش های نوین اجرای سازه می‌باشد که امروزه طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد.

معرفی سقف عرشه فولادی (متال دك)

سقف عرشه فولادی (متال دك) با ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای شکل آجدار بدون استفاده از میلگرد و حذف قالب بندی اجرا می شود. وزن این سقف نسبت به سقف های مشابه حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد کمتر می باشد و سرعت اجرای این سقف حدود ۱۲ برابر بیشتر از سقف های معمولی مانند دال بتنی و تیرچه بلوک می‌باشد.

ویژگی های سقف (متال دك)

بتن ریزی در این سقف از سطح بسیار صاف و یکپارچه برخوردارست که پس از آن نیاز به کف سازی و پوکه ریزی نمی‌باشد وبا سرعت بالا آماده عملیات نازک کاری می‌باشد.

در این سیستم، قالب بندی که یکی از مشکلات اجرایی ساختمان می باشد، حذف گردیده و اجرای سقف را با سرعت بالا عملی می کند و این امکان وجود دارد که بعد از تکمیل شبکه های تاسیساتی به صورت یکجا نسبت به بتن ریزی تمام سقف وطبقات اقدام نمود.

نصب ورقه ها بدون جوشکاری و فقط با میخ های فولادی انجام می‌شود.

در این سیستم امکان اجرای سقف و بتن ریزی در کلیه طبقات ساختمان‌های چند طبقه در یک زمان قابل انجام می‌باشد.

مشخصات عمومی:

  • حذف قالب بندی
  • حذف تیرهای فرعی
  • حذف میلگردهای کششی
  • نصب بدون جوشکاری و با میخ های فولادی
  • تامین ایمنی کارگاه و حداقل فضا برای دپو
  • امکان بتون ریزی کلیه طبقات در یک زمان

وزن بار مرده این سقف با ۵ سانتیمتر بتون رویه ۱۹۰ کیلوگرم و با ۷ سانتی متر بتون رویه ۲۱۰ کیلوگرم بر مترمربع است بنابراین از بار مرده سقف تیرچه و بلوک ۱۵۰ کیلوگرم و از بار مرده سقف کمپوزیت ۶۰ کیلوگرم سبک تر می‌باشد.

وزن کمتر سقف موجب کاهش وزن سازه و سبکتر شدن اسکلت و فونداسیون ساختمان خواهد شد.

در ساختمان های اسکلت فلزی وزن فولاد تا ۲۲ کیلوگرم برمترمربع کاهش خواهد یافت. نیاز به اثبات لرزش در این سقف ها به میزان قابل توجهی کمتر از سقف دال بتونی و یا مشابه می باشد.

سرعت اجرا تا یازده برابر اجرای سقف دال بتونی و یا سقف تیرچه و بلوک می باشد.

مقاومت این نوع سقف در برابر آتش سوزی چندین برابر سایر انواع سقف ها می باشد.

چند نمونه متال دک

عرض ۱۲۵ - مفید ۹۴ - ارتفاع ۷۵ - گام ۳۰

عرض ۱۲۵ - مفید ۹۳ - ارتفاع ۶۰ - گام ۲۶

عرض ۱۰۰۰ - مفید۸۰ - ارتفاع ۶۰ - گام ۲۵

ارتفاع ۶ - گام ۳۰ - عرض ۱۲۵ - مفید ۱۰۲

ارتفاع ۷ - گام ۳۰ - عرض ۱۳۵ - مفید ۹۹

بالا