اخبار شرکت

روش تولید ورق اسید شویی

تولید ورق اسید شویی

تسمه حاصل از نورد گرم به منظور حذف پوسته‌های اکسیدی در مخازن اسید (معمولاً اسید کلریدریک) اسید شویی می‌شود، سپس با آب گرم شسته شده، با عبور از تونل هوای گرم خشک می‌شود و در نهایت پس از روغن کاری مجددا به صورت کلاف پیچیده می‌شود.

ابعاد ورق اسید شویی:

این معمولا به دو صورت رول و شیت (فابریک و برشی) تولید می‌شوند و در آن رول ها معمولا در دو عرض 100 سانتی متر و 125 سانتی متر و ضخامت های 1.5 تا 6 میلیمتر تولید می‌شوند.

ابعاد ورق های اسید شور فابریک هم  1000*2000 میلی متر و 1250*2500 میلی متر می‌باشد.

کاربردهای ورق اسید شویی:

ورق اسید شویی نورد گرم برای طیف گسترده‌ای از کاربردها، از خم‌های ساده تا پیچیده یا مصارف ساختاری که به سطح مقاومت خاصی نیاز دارند، استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای این ورق‌ها شامل موارد زیر است:

مصارف ساختمانی: درتولید لوله و پروفیل و غیره

اتومبیل سازی: قسمت‌های بدنه و چرخ اتومبیل قطعات خودرو و اجزاء داخلی آن (رینگ و شاسی)

مخازن گاز، مایع و تحت فشار

تیرهای روشنایی

سیلندرهای گاز

قفسه بندی

گاردریل

ساخت لوله‌های انتقال آب،نفت، گاز

پانل‌های لوازم خانگی

فرآیند تولید ورق اسید شویی

اسید شویی ‌فرآیندی شیمیایی است که برای حل اکسیدهای آهن از سطح فلز بدون حمله قابل توجهی به فولاد از اسید استفاده می‌کند. در این ‌فرآیند از اسید سولفوریک و اسید کلریدریک استفاده می‌شود.

از مزایای اسید سولفوریک می توان به تجدید مکرر اسید، سهولت بازیابی سولفات اهن، کنترل میزان اسید با دما اشاره کرد

معایب استفاده از اسید سولفوریک هم عبارتند از:

حمله اسیدی بیشتر به فولاد

نفوذ بیشتر هیدروژن به داخل فولاد و گرم کردن محلول

برای فرآیند اسیدشویی رول های آلیاژی بعد ار اینکه تولید شدند مقداری از آنها برای  فرآیند اسیدشویی توسط دستگاه های رول باز کن باز میشوند و وارد حوضچه‎های اسید کلریدریک می‎شوند تا فرآیند اکسیدزدایی و شست و شو ورق در آنجا انجام شود و ناخالصی‎ها از روی ورق جدا شوند سپس آنها از تونل‎های هوای گرم عبور می‎دهند تا خشک شوند و بعد آماده‎ی ارسال به بازار می‎شوند تا در دسترس مصرف کنندگان  قرار گیرند.

ورق SW22  – ورق STW22

 

ورق‌های اسید شویی با متریال های ST37 ،ST33 ،ST52  و با استاندارد SW22 و STW22 تولید و عرضه می شوند. STW22 دارای ضرفیت کششی بالاتری به نسبت استاندارد SW22

اسیدشویی

چرا اسید کلریدریک؟

پیش تر برای اسید شویی از اسید سولفوریک استفاده می شد اما به مرور زمان به دلایل و ویژگیهای خاص، اسید کلریدریک جایگزین اسید سولفوریک شد زیرا با وجود گرانتر بودن اسید کلریدریک، خاصیت و قدرت شویندگی آن نسبت به اسید سولفوریک بسیار بالا بود و هنگام شستشو با این اسید، فلز کمتری از بین می رفت و همچنین نتیجه کار نیز تمیزتر  بود. زیرا  اسید کلریدریک اکسید بیشتری را در خود حل می کند، در نتیجه سطح را تمیزتر می کند.

همچنین قدرت عمل کنندگی اسید کلریدریک نسبت به سولفوریک خیلی بیشتر بود و همین خاصیت سرعت عمل فرآیند را بیشتر می کرد. اگر غلظت و دما را  یکسان در نظر بگیریم نرخ اسیدشویی با اسید کلریدریک ۲٫۵ تا ۳٫۵ برابر بیشتر از نرخ اسیدشویی با اسیدسولفوریک است.

از سوی دیگر فرآیند اسید شویی با اسید کلریدریک، نیاز به حرارت نداشته و در دمای اتاق قابل انجام می باشد.  در واقع  دمای کار برای اسید کلریدریک کمتر از اسید سولفوریک است؛ دمای بهینه کاری برای اسید کلریدریک ۷۰ تا ۸۰ درجه سانتیگراد و برای اسید سولفوریک ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه سانتیگراد می‌باشد. همچنین با استفاده از این اسید نمک آهن کمتری بر روی سطح آهن رسوب می کند.

نکته:

گفتنی است فولادهای کربن‌دار، که میزان آلیاژ آنها کمتر از 6 درصد است، اغلب در اسیدکلریدریک و اسیدسولفوریک شستشو داده می‌شوند اما فولادهایی که محتوای آلیاژی آن‌ها بالاتر از 6 درصد است باید طی دو مرحله شستشو داده شوند و از اسیدهای دیگری مانند فسفریک اسید، نیتریک اسید و هیدروفلوئوریک اسید استفاده شود.

فولادهای حاوی کروم و نیکل باید در حمام اسیدکلریدریک و اسیدنیتریک شستشو داده شوند.

برای اسید شویی آلیاژهای مس از اسیدسولفوریک رقیق و برای برنج از مخلوط اسید سولفوریک غلیظ و اسیدنیتریک استفاده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید ورق اسید شویی در مشهد با مجموعه ما (بازرگانی نجومی) در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *