اخبار متفرقه

رتبه بندی فولاد سازان بزرگ

روابط عمومی فولاد مبارکه، بر اساس آماری که از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شده، ایران در شش ماه نخست سال جاری ۲۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تن فولاد تولید کرده است.
از این رو شرکت فولاد مبارکه در شش ماه نخست سال جاری ۴ میلیون و ۳۴۰ هزار تن فولاد تولید کرده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد ۳ درصدی داشته و توانسته عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در ایران را به خود اختصاص دهد البته مقام دوم بزرگ‌ترین تولیدکنند فولاد ایران نیز به شرکت فولاد اصفهان تعلق گرفته که توانسته در این دوره شش ماهه یک میلیون و ۱۳۰ هزار تن فولاد تولیدکند که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل وی هم  ۵ درصد رشد را در سابقه درخشان خود به ثبت رسانیده است.

همچنین در این مدت تولید محصولات فولادی با رشد ۹٫۳ درصدی به ۸ میلیون و ۹۱۶ هزار تن رسیده است. در عین حال، تولید سنگ آهن و کنسانتره ذغال سنگ به ترتیب ۵٫۳ درصد و ۷٫۷ درصد کاهش را تجربه کرده است.وضعیت تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی در مرداد امسال نیز نشان می‌دهد که تولید فولاد خام نسبت به تیر سال جاری ۱٫۵ درصد رشد داشته اما تولید محصولات فولادی با افت ۲٫۵ درصدی همراه بوده است.

البته برندهای تولید کننده ی دیگر هم چون فولاد اکسین نیز در تلاشند تا بتوانند گوی سبقت رو از رقبا بربایند از این روی تاکنون توانسته عنوان با ۱۴ درصد رشد و تولید ۴۲۱ هزار و ۹۱۴ تن توانسته جایگاه سوم بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد ایران را در این دوره به خود اختصاص دهد. طبق گزارش های کسب شده توسط آهن پرایس آمار تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی طی ۵ ماهه اول امسال نشان می‌دهد که تولید فولاد خام در این مدت با رشد ۶٫۵ درصدی به ۱۰ میلیون و ۳۱ هزار تن رسیده که نسبت به ۵ ماهه اول سال گذشته ۶٫۵ درصد رشد داشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *