قیمت تیراهن

قیمت روز تیراهن

بهترین قیمت تیراهن را از ما بخواهید. تیرآهن اساسی‌ترین پروفیل ساختمانی است که بعضاً در پروژه‌های صنعتی نیز کاربرد دارد.

تیرآهن به سه صورت یافت می‌شود:

  •     تیرآهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)
  •    تیرآهن INP (استاندارد چین و روسیه)
  •    تیرآهن IPB (بال پهن)

قیمت تیراهن

یکی از مهم ترین پروفیل‌های مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی تیرآهن است. به علت استفاده حجم زیاد این محصول، کوچکترین تغییر در قیمت تیرآهن موجب اختلاف زیاد در هزینه اجرا خواهد شد. انتخاب مناسب چنین کالای مهمی تاثیر زیادی روند رشد یک پروژه خواهد داشت.

عرضه تیرآهن به دو روش شاخه‌ای و کیلویی انجام می شود. از پر کاربردترین نوع تیرآهن میتوان به سایزهای 14، 16 و 18 اشاره کرد.

برندهای معروف

کرمانشاه، ذوب آهن، فایکو، آرین، یزد و بناب از مهمترین کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن به شمار می‌آیند.

تیرآهن IPE و INP به ارتفاع ۸۰–۶۰۰ میلیمتر و تیرآهن IPB به ارتفاع ۱۰۰–۱۰۰۰ میلی متر تولید می‌شود. کاربرد تیرآهن در ساختمان به صورت ستون، خرپا، نعل درگاه، تیر در پوشش سقف‌ها و پل‌های لانه زنبوری استفاده می‌شود.

تیر آهن IPE

این تیرآهن معمولی و استاندارد I شکل در ایران وجود دارد. این تیرآهن طبق استاندارد اروپا تولید می‌شود و ضخامت بال آن ثابت است.

تیر اهن INP

تیرآهن I شکل که ضخامت بال آن‌ها با فاصله گرفتن از جان تیر آهن کاهش می‌یابد که این استاندارد کارخانجات روسیه و چین می‌باشد.

تیرآهن IPB

تیرآهن H یا تیر آهن‌های عریض که در آن‌ها طول بال‌ها نسبت به تیرآهن‌های IPE افزایش یافته است.

نکته: علامت V نشان دهنده سنگین بودن و علامت L نشان دهنده سبک بودن تیرآهن می‌باشد. به عنوان مثال IPBV نشان دهنده تیرآهن عریض سنگین و IPBL نشان دهنده تیرآهن عریض سبک می‌باشد.

جهت اطلاع از قیمت روز تیراهن و هاش با بازرگانی نجومی تماس بگیرید. همچنین جهت مشاوره و خرید با مدیر فروش تماس حاصل فرمایید.