اخبار شرکت

تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه

تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه

در ادامه این مقاله همراهمان باشید تا شما را با بهترین تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه در ایران آشنا نماییم. همان طور که خودتان هم در جریانید، یکی از پر‌کاربرد‌ترین ورق‌های فولادی که با روش نورد گرم ساخته می‌شود، ورق‌های گالوانیزه هستند. مهم‌ترین ویژگی که می‌توان برای این ورق‌ها نام برد، مقاومت مثال‌زدنی آن‌ها در برابر هرگونه خوردگی و یا زنگ‌زدگی است. ورق‌های گالوانیزه به دلیل داشتن عمر مفید بیشتر از ۵۰ سال به کمک فرآیند گالوانیزاسیون و همچنین معاینه فنی و بازرسی بسیار ساده بر رویشان، از اعتبار فنی بسیار بالایی برخوردارند. حتی می‌توان با رنگ کردن آن‌ها، در موارد مربوط به زیبایی و دکوراسیون نیز از آن‌ها استفاده کرد. همین ویژگی‌های منحصر به فرد فولاد‌های گالوانیزه باعث شده که از آن‌ها در صنایع مختلف خودرو‌سازی، لوازم خانگی، ساختمان‌سازی و … استفاده شود. حال ممکن است با این سوال روبرو شوید که بهترین کارخانه‌های ورق گالوانیزه کدامند؟

 

تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه

مراحل تولید ورق گالوانیزه در بهترین کارخانه‌های تولیدی آن

فرآیند نورد گرم و ساخت ورق‌های گالوانیزه در کارخانه‌های معتبر تولید‌کننده آن در سه مرحله کلی صورت می‌گیرد:

۱. مرحله آماده‌سازی: در این مرحله ابتدا ورق‌های فولادی را جهت انجام فرآیند نورد گرم بر روی آن آماده می‌کنند. به همین منظور از روش‌های مختلفی همچون اسید‌شویی، چربی‌زدایی، شست‌و‌شو، پیش گرم نمودن و … استفاده می‌شود.

۲. مرحله گالوانیزه نمودن: در این مرحله باید ورق‌ها را در حمامی مناسب با دمایی مشخص قرار دهند تا واکنش‌های مختلف شیمیایی بر روی آن صورت گیرد و در نهایت پس از تولید لایه‌های آلیاژی مختلف در شرایطی کاملا کنترل شده ورق‌ها را سرد کنند.

۳. مرحله تکمیلی: فعالیت‌هایی که در این مرحله بر روی ورق صورت می‌گیرد، بسته به تجهیزات کارخانه متفاوت است. برخی از این فعالیت‌ها شامل خنثی کردن مقدار اسید باقی‌مانده بر روی ورق، عملیات‌های حرارتی، برداشتن روی از سطوح معیوب، بازیابی دوباره روی و … می‌باشند.

ورق گالوانیزه

بهترین تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه در ایران

توجه داشته باشید که صنعت تولید ورق گالوانیزه در ایران، صنعتی بسیار گسترده است. قاره آسیا تقریبا نیمی از ظرفیت تولید ورق‌های گالوانیزه را به خود اختصاص داده است که بیشترین تولید آن پس از کشور چین به ایران می‌رسد. در این قسمت از مقاله سعی داریم مهم‌ترین کارخانجات و تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه را به شما علاقمندان معرفی کنیم و به بررسی اجمالی آن‌ها بپردازیم.

۱.کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

بیشترین فعالیت این مجموعه به تولید انواع مختلف ورق‌های فولادی به صورت ورق گرم و یا سرد نورد شده بر‌می‌گردد. این شرکت یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های محافظت در برابر هرگونه خوردگی را در تولید ورق‌های گالوانیزه می‌بیند.

کارخانه فولاد مبارکه در جهت کسب رضایت مصرف‌کنندگان و همچنین رعایت تمامی موارد استاندارد‌های بین المللی، تولید ورق‌های گالوانیزه را تحت کنترلی دقیق قرار می‌دهد تا محصول نهایی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

۲.شرکت صنایع هفت الماس

دومین شرکت از تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه شرکت صنایع هفت الماس است. هدف از تاسیس این شرکت تولید انواع مختلف ورق‌های فولادی از جمله ورق‌‌های گالوانیزه است؛ به گونه‌ای که توانسته حدودا ۱۵ درصد از نیاز بازار داخلی را نسبت به ورق‌های فولادی تامین کند و بین ۲۰ تا ۴۰ درصد تولیدش را به صادرات اختصاص دهد.

در حال حاضر یکی از تولید‌کنندگان برتر ورق‌های گالوانیزه در ایران که از نشان استاندارد ملی برخوردار است، شرکت هفت الماس است. مجهز‌ترین آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت ورق‌های فولادی نیز متعلق به این مجموعه می‌باشد.

۳.شرکت فولاد امیر کبیر کاشان

این شرکت پس از سه سال فعالیت در زمینه تولید ورق‌های گالوانیزه توانست به بهره‌برداری برسد. محصولات تولید شده این شرکت را می‌توان بر اساس کیفیتی که دارند به ۴ دسته تجاری، کششی، کششی عمیق و همچنین کششی بسیار عمیق تقسیم‌بندی کرد. هرکدام از آن‌ها بسته به خواص و ویژگی‌هایی که دارند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین اینکه این مجموعه از آزمایشگاه‌های مختلف شیمیایی، مکانیکی و متالوژیکی جهت بررسی کیفیت و مرغوبیت ورق‌های گالوانیزه برخوردار می‌باشد.

ورق گالوانیزه

۴.شرکت ورق خودرو شهر کرد

یکی دیگر از تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه در ایران، شرکت ورق خودرو شهر کرد است. دقت کنید که تمامی محصولات این مجموعه مختص به صنعت خودرو‌سازی است؛ به گونه‌ای که توانسته این صنعت را از هرگونه واردات فولادی بینیاز کند. همین موضوع باعث شده که قیمت خودرو‌های داخلی تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

گفتنی است که مواد اولیه این مجموعه توسط کارخانه فولاد مبارکه اصفهان تامین می‌گردد و از کیفیت لازم برخوردار است.

۵.شرکت ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال

همان طور که از اسمش پیداست، اصلی‌ترین محصولات تولیدی این کارخانه ورق‌های پوشش‌دار است. این شرکت در شهرک صنعتی شهر‌کرد واقع شده و از آن به عنوان نخستین کارخانه تولید‌کننده ورق‌های گالوالوم در ایران یاد می‌شود. مدت زمانی که طول کشید این مجموعه با بهره‌برداری برسد، حدودا ۷ سال است.

ورق گالوانیزه

رایج‌ترین مشکلات موجود در خط تولید ورق‌ گالوانیزه کارخانه‌ها

در این قسمت از مقاله سعی داریم شما را با برخی از مشکلاتی که در خط تولید کارخانه‌های ذکر شده نسبت به تولید ورق‌های گالوانیزه وجود دارد آشنا نماییم:

۱. کوره: محدوده دمایی ایجاد شده در کوره باعث می‌شود که در سرعت تولید محصولات محدودیت خاصی به وجود آورد.

گفتنی است که گاهی خرابی کوره نیز می‌تواند در فعالیت کارخانه‌ها اختلال ایجاد کند.

۲. مشعل‌ها: در مواردی که ضخامت ورق‌های تولیدی زیاد است، ظرفیت مشعل‌ها پاسخ‌گو نیست و همین مورد باعث کاهش سرعت تولید شود.

۳. محدودیت در کشش: معمولا در خط تولید کارخانجات نمی‌توان غلتک‌ها را تا حد زیادی کشید. همین پایین بودن مقاومت کششی آن‌ها و همچنین بالا بودن دمای کوره باعث می‌شود که ورق تولید شده در کوره پاره شود.

۴. محدب شدن ورق هنگام خروج از مذاب: محدب شدن ورق‌های گالوانیزه در مقطع عرضی نیز از مواردی است که در نهایت می‌تواند به پارگی ورق‌ها در کوره منجر شود.

۵. کثیفی ورق: در صورت وجود هرگونه آلودگی بر سطوح مختلف ورق‌ها، عوامل تولید باید مدت زمان معینی به پاکیزگی آن‌ها اختصاص دهند؛ همین عامل سرعت تولید را تا حدودی کاهش می‌دهد.

خرید از بازرگانی نجومی

در مقاله بالا سعی کردیم تا حدودی از اهمیت ورق‌های گالوانیزه صحبت کنیم و شما را با فهرستی از بهترین تولید‌کنندگان ورق گالوانیزه در ایران آشنا کنیم. دقت کنید که بخش عظیمی از تولیدات داخلی ورق‌های گالوانیزه به این کارخانه‌ها مربوط می‌شود و تقریبا موفق شده‌اند تمامی نیاز‌های مصرف‌کنندگان را در این زمینه برطرف کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است به وب سایت رسمی بازرگانی نجومی مراجعه نمایید و یا اینکه با شماره تلفن‌هایی که در پایین درج شده است تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان متخصص و مجرب در این زمینه در ارتباط باشید. از همراهی شما عزیزان کمال تشکر را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.