اخبار متفرقه

تاثیر جو بایدن بر صنعت فولاد

تاثیر جوبایدن برصنعت فولاد

تاثیر جوبایدن برصنعت فولاد: مسائل اصلی بازارهای فولاد و آلومینیوم مشابه یکدیگرند. چرا که این دو صنعت و به ویژه فولاد از اولویت اصلی و مهمی برای دولت ترامپ برخوردار بودند. واضح است که با ریاست جمهوری بایدن هم تعرفه ها به این زودی حذف نخواهند شد. و فعالان بازار فولاد برنامه های خود را با تعرفه 25 درصدی واردات فولاد و 10 درصدی آلومینیوم تنظیم کرده‌اند.

به احتمال زیاد بایدن تعرفه ها را حفظ کرده و با متحدان اصلی خود – از جمله اتحادیه اروپا، ژاپن و کانادا – برای تشکیل بلوکی برای رویارویی با معافیت هایی که چین به صنایع خود که بیش از نیمی از فولاد و آلومینیوم جهان را تولید می کند می دهد، همکاری کند. دولت ترامپ به صراحت از مشارکت تجاری چندجانبه پرهیز کرد. بنابراین این یک تغییر بزرگ در سیاست خواهد بود. با این حال هنوز مشخص نیست که بایدن برای محافظت بیشتر از این صنایع، که هر دو ادعا می کنند به کمک بیشتری نیاز دارند، چه سیاست هایی را در پیش خواهد گرفت…

با روی کار آمدن جو بایدن، جو روانی ایجاد شده در کشور می‌تواند موجب تداوم کاهش قیمت دلار شود. این مساله افزایش معاملات چه در بازار فولاد و چه در دیگر بازارها را به همراه خواهد داشت. همان‌طور که در چند روز اخیر شاهد بوده‌ایم قیمت فولاد خام سیگنال‌های افزایشی داشته است و این روند نیز می‌تواند در ماه‌های آتی نیز ادامه داشته باشد.

نظر شما در رابطه با تاثیر جوبایدن برصنعت فولاد چیست؟

برای اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *