اجرا و نصب متال دک

اجرا و نصب سقف و سازه سنگین

متال دک یا عرشه فولادی

بازرگانی نجومی در راستای توسعه و خدمات بیشتر به شما عزیزان اجرا و نصب سقف متال دک و اجرای انواع سقف و سازه سنگین را به عهده گرفته است. همچنین آمادگی خود را جهت همکاری با انواع پروژه های ساختمانی اعلام میکند.

اجرا و نصب متال دک

یکی از مراحل دشوار و زمان بر در ساختمان سازی اجرای سقف است. در سال های اخیر مهندسان از روند اجرا و نتیجه سقف عرشه فولادی استقبال زیادی کردند. این نوع سقف از جدیدترین روش هاست که طرفداران زیادی پیدا کرده است. از دلایل استقبال برای اجرای سقف عرشه فولادی  (متال دک) می توان به سرعت بالا، کم کردن زمان، کم کردن قیمت، حذف مواد اضافه و سبک بودن سقف (زیرا حدود ۲۵% از بار سقف را کم می کند) اشاره کرد.

 

جهت اطلاع از موارد کاربرد سقف عرشه فولادی این مطلب را بخوانید.

 

مراحل اجرا و نصب متال دک عبارتند از:

  • پس از طراحی سقف و مشخص شدن فواصل تیرهای فرعی، نقشه های خرید جهت جاگزاری صفحات بر روی دهانه های مختلف تهیه و دستور تولید به کارخانه داده می‌شود.
  • دپو و انتقال به طبقات: در این مرحله ورق های کامپوزیت پس از انتقال به کارگاه و دپو در یک فضای مناسب، توسط نیروی انسانی با کمک یک بالابر به ترازهای مختلف طبقات منتقل می‌شود.
  • جاگذاری عرشه های فولادی: ورق های فولادی گالوانیزه ذورنقه ای شکل شامل گیره های نر و مادگی هستند که براحتی توسط نیروی انسانی نیمه ماهر در یکدیگر چفت می شوند.
  • نصب میلگرد و گل میخ: در محلی که عرشه های فولادی بر روی تیرها قرار گرفته اند، برای اتصال این دو، از گل میخ استفاده می‌شود و این عمل باعث کاهش وزن تیرهای فولادی مصرفی میشود.
  • بتن ریزی: در اخرین مرحله و پس از سپری کردن مراحل فوق عملیات بتن ریزی انجام می‌شود. ضخامت کم دال و یکنواختی سطح صفحات موجب خروج سریع هوا و ساده تر شدن عمل می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در خصوص اجرا و نصب متال دک و اجرای سقف و سازه سنگین با ما تماس بگیرید.